SASTOJCI SU VAŽNI, ALI NE I U CJEPIVIMA?

Vrijeme je za cijepljenje vaše bebe, no znate li sastojke cjepiva? Zna li vaš liječnik da neka cjepiva sadrže aluminij?

Je li vaš pedijatar odvojio vremena da pročita koji sastojci se nalaze u cjepivima te prednosti i štete izlaganja vašeg djeteta svakom sastojku?

Čitam popise sastojaka hrane, vitamina, pa čak i kozmetičkih i higijenskih proizvoda.
Želim znati čime hranim svoju djecu i što stavljam u njihova tijela. Stoga ima smisla također znati za svako cjepivo i sve sastojke cjepiva.

Houston, imamo problem

Ne sadrži svako cjepivo aluminij. Ali mnoga pedijatrijska cjepiva sadrže.
Cjepivo protiv hepatitisa B sadrži ovaj sastojak. A cjepivo protiv hepatitisa B daje se četiri milijuna beba rođenih svake godine u Sjedinjenim Državama. Medicinske sestre cijepe novorođenčad cjepivom protiv hepatitisa B unutar nekoliko sati života.

Aluminij je adjuvans.
To je sastojak cjepiva koji pomaže tijelu da prepozna da je ubrizgani materijal u cjepivu stran i da ga tijelo mora napasti.

Cjepivo protiv hepatitisa B sadrži 250 mikrograma aluminija.

Pokazalo se da je ova količina intravenoznog aluminija neurotoksična.

Prema vlastitom istraživanju FDA-e:

Istraživanja pokazuju da pacijenti s oštećenom funkcijom bubrega, uključujući nedonoščad, koji parenteralno primaju razine aluminija veće od 4 do 5 mikrograma po kilogramu tjelesne težine dnevno, akumuliraju aluminij na razinama povezanim sa središnjim živčanim sustavom i toksičnošću za kosti. Opterećenje tkiva može se pojaviti pri čak nižim razinama primjene.

To je samo cjepivo protiv hepatitisa B. CDC nije odvojio vremena da izračuna kumulativne količine aluminija u rasporedu cijepljenja djece.

Ovisno o proizvođaču cjepiva, beba može primiti čak 3500 mikrograma u obliku adjuvansa u cjepivima. Problem otežava i druga izloženost aluminiju iz okoliša čak i kada on nije sastojak cjepiva. Na primjer, najmanje dvije marke vitamina K za injekcije, koji se također daju novorođenčadi, također sadrže aluminij.

Jedan od nekoliko vrlo problematičnih sastojaka cjepiva

Aluminij je vrlo problematičan, posebno za bebe koje ga ne mogu učinkovito izlučiti. Međunarodni tim znanstvenika to objašnjava u članku iz 2020. u časopisu Journal of Trace Elements in Medicine and Biology.

“Čestice pomoćnog sredstva aluminij hidroksida gotovo su netopljive na pH 7,35.”

Mnogi znanstvenici vjeruju da je aluminij jedan od primarnih pokretača oštećenja mozga i degeneracije neuroloških stanica. Doista, nedavna recenzirana znanstvena istraživanja otkrila su da su visoke razine aluminija povezane s neurodegenerativnim i neurorazvojnim bolestima.

Štoviše, šteta koju aluminij nanosi nekoj djeci (i odraslima) dobro je dokumentirana u znanstvenoj literaturi. Možete pročitati pojedinosti i provjeriti citate u ovoj bijeloj knjizi ICAN-a iz 2017. Ovo istraživanje sažima znanost koja objašnjava kako aluminij kao sastojak cjepiva može uzrokovati encefalitis i encefalopatiju.

Taj se “bijeli papir” pojavio prije tri godine. Od tada je bilo više od desetak recenziranih studija koje potvrđuju toksičnost aluminija. Međutim, glavni mediji i mnogi političari pozivaju na ušutkavanje i cenzuru rasprave o svakom sastojku cjepiva. CNN je čak pozvao Amazon da sa svojih polica ukloni knjige koje su u suprotnosti s prihvaćenim narativom. U isto vrijeme, pošteni, obrazovani novinari i odgovorni znanstvenici javno signaliziraju potrebu za objektivnim i rigoroznim istraživanjem sigurnosti cjepiva.

Znanstvenici izražavaju zabrinutost zbog sigurnosti cjepiva

“Znanstvenu raspravu uvijek treba poticati”, objašnjava ovih pet europskih znanstvenika, “posebno u temi za koju je poznato da nedostaju dugoročne sigurnosne studije i kod odraslih i kod djece. Vjerujemo da je pitanje tako ključno za javno zdravlje kao što je sigurnost cjepiva , o kojem ovisi optimalna pokrivenost cjepivom, zaslužuje više od subjektivne objave loše dokumentiranog osobnog mišljenja i treba ga rješavati u svjetlu svih dostupnih znanstvenih studija, na pošten, rigorozan i objektivan način.

“Dok ponovno potvrđujemo svoje stajalište u korist cijepljenja, tvrdimo da se sigurnost adjuvansa cjepiva na bazi aluminija, kao i sigurnost bilo kojeg okolišnog čimbenika koji predstavlja rizik od neurotoksičnosti i kojemu je malo dijete izloženo, mora ozbiljno procijeniti bez daljnjeg odgađanja, osobito u vrijeme kada CDC najavljuje još uvijek rastuću prevalenciju poremećaja iz spektra autizma, od 1 djeteta od 54 u SAD-u.”

Odgovor NIH-a

Informed Consent Action Network (ICAN) je poslao Zahtjev za slobodu informacija Nacionalnom institutu za zdravstvo. ICAN je želio informacije o sigurnosnoj evidenciji ubrizganog aluminija.

Osnovna funkcija Zakona o slobodi informacija je osigurati američkim građanima pristup javnim informacijama. Naše je pravo znati.

Zašto? Zato što je slobodan i otvoren pristup javnim informacijama “od vitalnog značaja za funkcioniranje demokratskog društva” (prema američkom Ministarstvu pravosuđa).

ICAN-ov zahtjev za FOIA tražio je:

“…kopije svih studija na ljudima ili životinjama koje uključuju supkutanu ili intramuskularnu injekciju aluminijevog adjuvansa na koje se NIH oslanja kako bi utvrdio sigurnost ubrizgavanja aluminij hidroksida, aluminij fosfata ili amorfnog aluminijevog hidroksifosfat sulfata u dojenčad i djecu.”

Prema ICAN-u, NIH je proveo opsežnu potragu. Zatražili su informacije od Ureda za intramuralna istraživanja, Nacionalnog instituta za alergije i zarazne bolesti i Nacionalnog instituta Eunice Kennedy Shriver za dječje zdravlje i ljudski razvoj.

A NIH je ostao potpuno praznih ruku.

Stotine studija pokazuju opasnosti ovih sastojaka cjepiva, a niti jedna studija ne pokazuje da je aluminij u cjepivima u bilo kojem obliku “siguran”

Dakle, detaljna pretraga dosjea svih ovih institucija dala je točno nula dokumenata koji potvrđuju sigurnost ubrizganog aluminija.

U pismu od 19. srpnja 2019., NIH objašnjava: “nisu pronađeni nikakvi zapisi koji odgovaraju vašem zahtjevu”.

Cijeli odgovor NIH-a možete pročitati ovdje.

Dakle, što sve ovo znači? Prema priznanju vlade Sjedinjenih Država, ne postoji niti jedna studija koja pokazuje da je ubrizgavanje aluminija u dojenčad sigurno.

Istodobno, sada postoji preko 150 studija koje potvrđuju da je aluminij opasan. Može uzrokovati neurološka i imunološka oštećenja. Ovaj pregledni članak citira 181 recenziranu znanstvenu studiju. Ako pročitate svaku studiju u cijelosti, one daju jezivu sliku koliko je jedan od ovih sastojaka cjepiva, aluminij, zapravo opasan.

Dakle, kamo idemo odavde?

Moramo razviti cjepiva koja su sigurna i učinkovita i ne sadrže toksični aluminij. Ta nova cjepiva moraju koristiti novu tehnologiju. Ne možemo pogriješiti i zamijeniti aluminijski adjuvans sa jednako ili više toksičnim sastojkom cjepiva.

Trebaju nam bolja, sigurnija i učinkovitija cjepiva. Liječnici također moraju pronaći druge znanstveno napredne načine za podršku imunološkom sustavu i bolje razumijevanje koja djeca imaju kompromitirane putove detoksikacije.

U isto vrijeme, moramo educirati liječnike i javnost o opasnostima acetaminofena, koji se nikada ne bi smio davati prije ili nakon cjepiva.

Također nam je potrebna komisija za sigurnost cjepiva koja je neovisna o CDC-u, državnoj ustanovi koja dobiva sredstva od farmaceutske industrije i drugih višemilijunskih tvrtki.

CDC također ima izričit plan guranja univerzalnog cijepljenja.

Lisica ne može sigurno čuvati kokošinjac. Tako je jednostavno.

U interesu javne sigurnosti i dobrog zdravlja za cijeli život, imperativ je da roditelji i pedijatri dopuštaju bebama samo jedno po jedno cjepivo koje sadrži aluminij.

Mlade obitelji, poput ovih dobrih ljudi u Estoniji, mogu odlučiti odgoditi sva cjepiva koja sadrže aluminij dok se ne razviju sigurnija cjepiva. Odgađanje cijepljenja koja sadrže aluminij može pomoći u zaštiti moždanih funkcija naše dojenčadi.

Odgođeni raspored cijepljenja medicinski je i znanstveno razuman izbor koji, napredni liječnici upućeni u znanost, već podržavaju.

 

 

Izvor članka: https://jennifermargulis.net/ingredients-matter-but-not-each-vaccine-ingredient/

Prijevod članka: Udruga HURA