Prenosimo napis Zdravstveni radnici odbijaju primiti vakcinu, a za tek rođene bebe je obavezna, objavljen 7. kolovoza 2017. godine na facebook stranici VAKCINE – zašto im kažemo NE?:
Ukoliko novorođena beba ne primi cjepivo protiv hepatitisa B, koja se prenstveno prenosi odnosima bez zaštite i djeljenjem igle sa zaraženom osobom, najverojatnije će biti podvrgnuti maltretranju u samom rodilištu, a nakon toga mnogi moraju da se bore sa sustavom.
Dok je u Mačvanskom okrugu u Srbiji tijekom 2016. ovo cjepivo, čije nuspojave mogu biti paraliza, konvulzije, multipla skleroza, zapaljenje mozga, meningitis i tako dalje, primilo 91,98% novorođenih beba, istu to cjepivo primilo je SAMO 85 ZDRAVSTVENIH RADNIKA i UČENIKA ZDRASTVENE STRUKE UKUPNO (koji su realno najizloženiji kontaktu s krvlju zaraženih osoba), što čini samo 3% cijepljenih.
Također, to cjepivo je primilo 0 (NULA) osoba koje njeguju osobe oboljele od hepatitisa B, 0 (NULA) intravenskih narkomana, koji su najugroženija grupa, i NULA (0) osoba koje u porodici imaju oboljelog od hepatitisa B i samo 0,43 seksualnih patnera zaraženih osoba.
Hepatitis može prenijeti i majka na bebu tijekom porođaja, zato se u rodilište ide s rezultatima testa. Prema priloženoj tabeli, NI JEDNA od majki ovih beba nije bila nosilac virusa, ali su doze ovog opasnog cjepiva utrošene na njihovoj djeci u prvim satima života.
Zar samo bebe moraju biti žrtve mita o kolektivnom imunitetu? Zašto zdravstveni radnici prvi osobnim primjerima ne dokažu da su cjepiva sigurna i da pružaju pouzdanu zaštitu? Tko to gura nejač ispred sebe?
Nuspojave cjepiva navedene na uputstvu koje se nalazi na sajtu ALIMS-a (agencije za lekove i medicinska sredstva), između ostalih su i:
Veoma rijetki neželjeni učinci (javljaju se kod najviše 1 od 10.000 primjenjenih doza)
lakše nastajanje modrica nego obično i nemogućnost zaustavljana krvarenja
snižen krvni pritisak
zapaljenje krvnih žila
naglo oticanje u predjelu lica oko usana ili grla (angioneurotski edem)
nemogućnost pokreta (paraliza)
zapaljenje živaca (neuritis) koje može dovesti do gubitka osećaja ili utrnulosti, uključujući privremeno zapaljenje živaca koje uzrokuje bol, slabost i paralizu ekstremiteta i često se širi na grudni koš i lice (Guillain-Barre-ov sindrom), oboljenje očnog živca (optički neuritis) i multipla skleroza
problemi prilikom pokretanja ruku i nogu (neuropatija)
zapaljenje mozga (encefalitis)
degenerativno oštećenje mozga (encefalopatija)
upala membrane koja se nalazi oko mozga (meningitis)
grčevi (konvulzije)
gubitak osećaja za bol ili dodir (hipoestezija)
ljubičaste ili crveno-ljubičaste otekline na koži (lichen planus)
crvene ili ljubičaste mrlje na koži
otok i bol u zglobovima (artritis)
mišićna slabost
Izvori:
http://www.zjz.org.rs/publikacije-2/
https://www.alims.gov.rs/ciril/files/lekovi/pil/515-01-5601-12-001.pdf
Share this article